Ikona datum 12.05.2017    

Polskie Forum Użytkowników FORGE 2017 – udany debiut!

Kwiecień był gorącym miesiącem w naszej firmie. Upłynął on pod znakiem przygotowań merytorycznych i organizacyjnych do spotkań użytkowników oprogramowania FORGE w Czechach oraz w Polsce. Polskie Forum Użytkowników FORGE miało miejsce w dniach 27 i 28 kwietnia w miejscowości Osiek k. Oświęcimia. Było ono dla nas szczególnie istotne, gdyż odbywało się w Polsce po raz pierwszy.

Z tego względu było nam niezmiernie miło, że swój udział w spotkaniu potwierdzili reprezentacji wszystkich kuźni oraz uczelni technicznych, z którymi mamy przyjemność współpracować. Świadczy to o tym, że ta inicjatywa trafiła na podatny grunt – uczestnicy pragnęli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie oprogramowania, a także wymienić swoje doświadczenia z jego użytkowania.

PFUM 2017

Przygotowania do spotkania zakończone.

Co się wydarzyło w trakcie spotkania?

Polskie Forum Użytkowników FORGE rozpoczęło się od prezentacji dotyczącej najnowszej wersji oprogramowania FORGE NxT 2.0. Została ona przedstawiona przez gościa specjalnego spotkania: panią Laetitię Pegie, Dyrektora Działu Obsługi Klienta w firmie TRANSVALOR. W trakcie prezentacji zostały przedstawione m.in. funkcja symulacji procesu nagrzewania indukcyjnego oraz nowe możliwości w zakresie modelowania manipulatorów w procesach kucia swobodnego. Poruszano również tematykę algorytmów przyśpieszających obliczenia, zastosowanych do obliczeń w procesach walcowania.

FORGE NxT 2.0

Nowe funkcje oprogramowania FORGE NxT 2.0.

Kolejnym poruszanym tematem były zarządzanie licencją oprogramowania. Transvalor od lat dba o dużą swobodę użytkowników w tym zakresie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Z tych względów została podjęta decyzja o wykorzystaniu aplikacji LM-X firmy X-Formation do zarządzania licencją FORGE NxT 2.0. Prezentacja „krok po kroku” przedstawiała metodologię migracji do nowego menadżera licencji.

Wystąpieniem, które wywołało szczególne zainteresowanie uczestników, była prezentacja „na żywo” możliwości oprogramowania FORGE NxT 2.0 oraz działania nowego interfejsu użytkownika. Mamy nadzieję, że rozwiała ona wszelkie obawy i wątpliwości przed przesiadką do nowej wersji programu. Oczywiście, dla tych szczególnie „ostrożnych” użytkowników, pozostawiono dostęp do poprzedniej wersji GUI, przy jednoczesnej implementacji najnowszych funkcji. 


Zarządzanie licencją oprogramowania FORGE NxT 2.0.

KONSULTACJE Z UŻYTKOWNIKAMI

Druga część spotkania to przede wszystkim rozmowy i konsultacje z użytkownikami. Była ona niezwykle wartościowa, gdyż pozwoliła znaleźć rozwiązania dla wielu mniejszych bądź większych problemów, z jakimi borykali się nasi użytkownicy. Szczególnie istotne były uwagi użytkowników, które zostały już przez nas przekazane do Działu Rozwoju Oprogramowania. Mamy nadzieję, że w kolejnych wersjach oprogramowania część z nich zostanie uwzględniona.


WSPÓŁPRACA I RYWALIZACJA

Wiele z tematów, poruszanych w trakcie spotkania, miało swoje rozwinięcie w trakcie rozmów kuluarowych. Bardzo nas ucieszył fakt, że część z nich dotyczyła nawiązania współpracy pomiędzy uczestnikami spotkania m.in. w tematyce modelowania i symulacji procesów obróbki plastycznej i cieplnej w oprogramowaniu FORGE. Mamy nadzieję, że na kolejnych naszych spotkaniach będziemy mogli zaprezentować wyniki tej współpracy.

Natomiast wszelkie „animozje” i „kwestie konkurencji” pomiędzy uczestnikami zostały rozstrzygnięte na torze kręgielni. Palma pierwszeństwa w tej sportowej rywalizacji przypadła reprezentantom CELSA Huta Ostrowiec, czego bardzo serdecznie gratulujemy. I już przygotowujemy się do rewanżu!

W tym miejscu chcielibyśmy wspomnieć, że duży wkład w  sukces naszego spotkania miał zespół hotelu i restauracji „MOLORESORT”, którego profesjonalizm i pomoc były niezastąpione.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Państwa na kolejne Polskie Forum Użytkowników FORGE, już w przyszłym roku, które mamy nadzieję odbędzie się w jeszcze szerszym gronie!