Ikona datum 14.06.2017    

Zbliżają się wakacje i niejeden z nas planuje już swój wymarzony i zasłużony urlop. Ale pracownicy TRANSVALOR i KC96 pracują już nad wydarzeniem, które czeka nas we wrześniu – konferencją Transvalor International Simulation Days’2017. Będzie to dla nas wydarzenie bez precedensu, gdyż po raz pierwszy w jednym miejscu i w jednym czasie spotkają się użytkownicy wszystkich programów symulacyjnych, jakimi obecnie dysponujemy w naszym portfolio. Będzie to zatem możliwości porozmawiania o programach FORGE, THERCAST, COLDFOM, DIGIMU, REM3D oraz TRANSWELD. Wszystko to we wspaniałym klimacie Nicei i Lazurowego Wybrzeża.

 

Nicea i Lazurowe Wybrzeże 

Czego mogą Państwo oczekiwać?

Plan konferencji to w tej chwili trzy dni wypełnione przez 55 prezentacji i wystąpień. Już w tej chwili mogą zapoznać się Państwo z roboczym programem konferencji, który do końca czerwca powinien już być zamknięty.

Przedpołudniowa sesja w pierwszym dniu konferencji poświęcony będzie w procesom kucia oraz walcowania. Zostaną przedstawione możliwości oprogramowania oraz jego praktyczne zastosowanie naszych użytkowników. Po przerwie kawowej jedna z sesji zostanie poświęcona symulacjom zjawisk elektromagnetycznych, w tym przede wszystkim nagrzewaniu indukcyjnemu, zaś w drugiej sesji skupimy się na procesach obróbki plastycznej na zimno, w tym kuciu elementów złącznych.

Dzień 2 konferencji rozpoczną prezentacje dotyczące rozwiązań ściśle związanych z oprogramowaniem do symulacji – chodzi przede wszystkim o przygotowanie plików geometrycznych oraz danych materiałowych. Niemniej interesująca będzie sesja dotycząca analizy mikrostruktury materiału z zastosowaniem programu DIGIMU. W drugiej części dnia skupimy się wykorzystaniu oprogramowania do produkcji wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego. Będziemy też poruszać tematykę modelowania procesów łączenia materiałów i możliwościach oprogramowania TRANSWELD.

Ten niezwykle intensywny dzień konferencji zostanie zakończony trzecią sesją, która zostanie poświęcona praktycznym aspektom pracy z oprogramowaniem FORGE, THERCAST oraz REM3D.

W ostatnim dniu konferencji skupimy się na symulacji procesów odlewania metali w oprogramowaniu THERCAST  oraz oprogramowaniu REM3D i modelowaniu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Na zakończenie konferencji odbędzie się sesja plenarna poświęcona praktycznym aspektom pracy z oprogramowaniem.

Wiedza to nie wszystko!

Pragniemy w trakcie tej konferencji przekazać Państwu jak najwięcej informacji na temat oprogramowania, symulacji numerycznych oraz tego w jaki sposób mogą Państwo wykorzystać je w swojej codziennej pracy. Ale chcielibyśmy również dać Państwu możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy sobą.

Najlepszą okazją do tego typu rozmów będzie uroczysta kolacja, która odbędzie się pierwszego dnia konferencji o 19.30. Z kolei na środę zaplanowaliśmy kilka możliwości na spędzenie po południa i wieczoru dla uczestników konferencji. Wśród naszych propozycji są m.in. kulinarna wycieczka po Nicei połączona z degustacją lokalnych przysmaków, zwiedzanie fabryki perfum w Eze czy rywalizacja sportowa, w jakże francuskiej dyscyplinie jaką jest pétanque. Każdy może wybrać coś dla siebie.

Garść informacji organizacyjnych

Konferencja odbędzie się w dniach 26-28 września br. w Nicei. Uczestników konferencji obowiązuje rejestracja, która trwa do dnia 13 września. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 czerwca jest możliwe wykupienie opłaty konferencyjnej w promocyjnej cenie.

Konferencja odbędzie się w hotelu Negresco w Nicei. Jest to jeden z najsłynniejszych hoteli w Europie. W 2013 roku został wpisany na listę dziedzictwa narodowego Francji. Pięknie położony przy promenadzie Anglików zachwyca swoją architekturą i dziełami sztuki, jakie można podziwiać w jego wnętrzu. Oczywiście do dyspozycji naszych gości pozostają również inne hotele w okolicy, a informacje na ich temat oraz kody uprawniające do zniżek przy rezerwacji pokoi znajdą Państwo tutaj.


                                                                        Hotel Negresco - baza konferencji

Bardzo dogodna ze względów logistycznych jest bliskość lotniska w Nicei, do którego dotrą Państwo z hotelu w ciągu kilkunastu minut.

Wszystko to gwarantuje, że pierwsza konferencja Transvalor International Simulation Days’2017 musi być sukcesem. Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia w niej udziału. Zapewniamy pomoc w załatwieniu wszelkich spraw organizacyjnych dla Państwa – wystarczy skontaktować się z naszym biurem w Polsce lub w Czechach.