Ikona datum 17.04.2018    

Rok 2018 rozpoczął się tak dynamicznie, że ani obejrzeliśmy się a już rozpoczął się jego drugi kwartał. Z pewnością będzie to dla firm TRANSVALOR i KC96 rok bardzo pracowity – czyli taki jaki lubimy najbardziej! Wszystkich naszych planów nie chcemy zdradzać, ale uchylimy rąbka tajemnicy i zaprezentujemy wybrane z nich.


TRANSVALOR TECHDAYS’2018              

W bieżącym roku zaplanowanych jest wiele ciekawych wydarzeń w branży hutniczej. Do jednych z najważniejszych możemy zaliczyć targi CastFORGE’2018 oraz ConFair’2018. W obu tych wydarzeniach będzie brał udział zespół TRANSVALOR, a swoją ofertę zaprezentuje w trakcie tzw. TechDays.

Targi CastFORGE odbędą się w dniach od 5 do 7 czerwca 2018 roku w Stuttgarcie w Niemczech. W hali Messe pojawi się ok. 130 firm z całego świata związanych z branżą kuźniczą oraz odlewniczą. W jednym miejscu będzie można porozmawiać z dostawcami urządzeń, materiałów, oprogramowania i usług niezbędnych do prowadzenia produkcji. TRANSVALOR bardzo chętnie dołącza do tej inicjatywy, będąc przez 3 dni jednym z wystawców CastFORGE. Natomiast na zakończenie targów, 8 czerwca zapraszamy na specjalne spotkanie, nazwane TRANSVALOR TECH DAY. Odbędzie się ono w hotelu Parkhotel Stuttgart Airport/Messe. Spotkanie to będzie dedykowane zastosowaniu oprogramowania do symulacji w procesach odlewania oraz kucia swobodnego. Zaprezentowane będą m.in. możliwości oprogramowania FORGE do projektowania technologii walcowania pierścieni oraz nowe funkcje programu THERCAST w zakresie odlewania do form. Z planowanym programem spotkania mogą zapoznać się Państwo tutaj. Na zakończenie spotkania odbędzie się specjalna sesja, w której każdy z odwiedzających będzie mógł osobiście porozmawiać z ekspertami firmy TRANSVALOR. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jedynym wymogiem jest wcześniejsza rejestracja uczestnictwa na stronie http://techdays2018.transvalor.com/tech-day-stuttgart.html.ConFAIR’2018 to inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Kuźniczego EUROFORGE. Pierwsza edycja tych targów dla przemysłu kuźniczego odbędzie się w dniach 13-15 listopada 2018 roku  w Berlinie i oczywiście nie może tam zabraknąć naszych przedstawicieli. I podobnie jak w Stuttgarcie zapraszamy do uczestnictwa w TRANSVALOR TECH DAY, który będzie miał miejsce 16 listopada w hotelu ESTREL. To spotkanie będzie w całości poświęcone technologiom kuźniczym oraz wykorzystaniem programów FORGE oraz COLDFORM w przemyśle. Wraz z naszymi partnerami przemysłowymi pracujemy nad programem tego dnia, niemniej już teraz chcemy Państwa zaprosić do zaplanowania tego dodatkowego dnia w trakcie targów i spotkania się z nami. Aktualne informacje na temat TRANSVALOR TECH DAY w Berlinie znajdą Państwo na stronie http://techdays2018.transvalor.com/tech-day-berlin.html.


PREMIERA THERCAST NxT

W 2014 roku miała miejsce premiera oprogramowania FORGE w wersji NxT czyli Next Generation. W ten sposób TRANSVALOR zaprezentował swoim klientom nową wersję interfejsu swojego flagowego produktu. Tak duża zmiana niesie ze sobą bardzo duże ryzyko – nie wiadomo czy dotychczasowi użytkownicy będą chcieli zmienić swoje nawyki i „przesiąść” się na nową wersję programu, nie wiadomo czy dla nowego użytkownika nowe GUI będzie atutem oprogramowania czy wręcz przeciwnie.

Z perspektywy czasu można śmiało uznać, że wersja NxT była i jest sukcesem. Nowy interfejs jest bardziej przejrzysty i łatwiejszy do opanowania. Dodane w nim funkcje pozwoliły użytkownikom na lepsze wykorzystanie oprogramowania FORGE.


Nowe logo programu THERCAST

Teraz nastąpił czas, aby z tych możliwości skorzystali użytkownicy innych programów firmy TRANSVALOR. Po premierze programu COLDFORM NxT na koniec 2016 roku przyszedł czas przedstawić nową wersję programu THERCAST NxT. Już w najbliższych dniach technologowie i konstruktorzy zajmujący się odlewaniem otrzymają całkiem nowe narzędzie. Dzięki nowemu interfejsowi programu praca będzie efektywniejsza i szybsza. Podobnie jak w przypadku FORGE NxT wszystkie działania związane z pre i post processingiem będą się odbywały w jednolitym środowisku graficznym.


Interfejs NxT w działaniu

Nowy interfejs programu daje również możliwość rozszerzenia możliwości programu na wiele technologii odlewania. Dzięki temu można przygotować symulacje m.in. odlewania nisko i wysokociśnieniowego, odlewania odśrodkowego czy odlewania metodą traconego wosku. We wszystkich tych symulacjach można korzystać z zalet oprogramowania firmy TRANSVALOR: rozbudowanych modeli materiałowych, szybkich algorytmów obliczeniowych, precyzyjnego generatora siatki MES oraz wielu innych.


Jedna z nowych funkcji THERCAST NxT - możliwość symulacji zjawisk cieplnych pomiędzy powierzchniami wlewków.

Wszystkie firmy zainteresowane możliwościami oprogramowania THERCAST NxT zapraszamy do kontaktu z naszym biurem poprzez adres mailowy info@kc96.cz lub bezpośrednio u naszego konsultanta, Zdzisława Cyganka.