Ikona datum 09.04.2019    

KC96 oraz TRANSVALOR rozpoczynają rok 2019 z przytupem! Na przełomie lutego i marca została udostępniona najnowsza wersja naszego flagowego produktu jakim jest oprogramowanie FORGE® NxT. Kolejna odsłona, oznaczona 3.0, przynosi wiele nowinek i zmian. Mamy nadzieję, że skorzystają z nich nasi obecni klienci oraz firmy, które rozważają zakup tego oprogramowania.


Kierunki rozwoju oprogramowania FORGE®NxT


Rozwój oprogramowania wymaga podejmowania kluczowych decyzji, szczególnie w kwestii obszarów, które należy najmocniej eksplorować, aby efekt finalny trafiał w 100% w oczekiwania użytkowników. TRANSVALOR stara się te oczekiwania spełniać w trakcie swoich 35 lat istnienia. 

Z pewnością jedną z najistotniejszych kwestii, podnoszonych przez użytkowników, jest jakość otrzymanych wyników oraz czas w jakim jesteśmy w stanie je otrzymać. Intensywne prace w tym zakresie skupiły się m.in. na zaimplementowaniu nowych technik tworzenia siatek MES, tak aby pozwalały one jak najdokładniej odzwierciedlić kształt gotowego wyrobu. Na rysunku poniżej zaprezentowano działanie funkcji adaptacji siatki w obszarach kontaktu z narzędziami.


Jak działa nowy algorytm generowania siatek?

Wprowadzono również nowe rozwiązania z obszarze zarządzania jakością siatki w trakcie obliczeń. Dzięki temu udało się znacząco skrócić czas trwania symulacja.

Nasi użytkownicy oczekują również stałego rozszerzania możliwości oprogramowania w zakresie symulacji nowych procesów i technologii, które znajdują rozwiązanie w przemyśle. FORGE®NxT 3.0 umożliwia m.in. symulację procesu spęczania elektrycznego, obróbki cieplnej stopów aluminium oraz analizę zachowania się tzw. materiałów warstwowych w trakcie odkształcania.


Nowe możliwości symulacji procesu elektrospęczania

Coraz większą grupę naszych Odbiorców stanowią tłocznie. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zaimplementowano w nowej wersji oprogramowania Graniczne Krzywe Tłoczenia, dzięki czemu analiza procesów tłoczenia blach jest teraz jeszcze prostsza i szybsza.

FORGE®NxT 3.0 kładzie duży nacisk na funkcjonalność, wygodę pracy z programem oraz efektywne wykorzystanie zasobów sprzętowych użytkownika. Dzięki możliwości kolejkowania obliczeń kolejne symulacje są uruchamiane bez konieczności ich „fizycznego” uruchomienia. Z kolei funkcja „Automatycznego Raportowania” pozwala szybko uzyskać standardowe wyniki symulacji w postaci przejrzystych prezentacji lub dokumentów.


Implementacja funkcji Granicznych Krzywych Tłoczenia w oprogramowaniu FORGE NxT 3.0

Jak i gdzie zapoznać się z FORGE®NxT 3.0?

Jeśli reprezentują Państwo firmę, która już korzysta z naszego oprogramowania to czytają Państwo te informacje już po otrzymaniu wszelkich danych niezbędnych do pobrania nowego produktu.

Jeśli z kolei rozważają Państwo zakup oprogramowania lub jego wypożyczenie na potrzeby projektu, który Państwa firma prowadzi zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Zapraszamy również do spotkania się z nami w trakcie przygotowywanych przez nas oraz naszych partnerów seminariów i konferencji. Najbliższą taką możliwością jest seminarium organizowane przez Związek Kuźni Polskich oraz  w Gogolinie, w dniu 12 kwietnia 2019 roku. Prezentację na temat nowych możliwości oprogramowania, szczególnie w aspekcie procesów walcowania pierścieni przedstawi Antoine Navarro, menadżer produktów FORGE® oraz COLDFORM® w firmie TRANSVALOR.

Już teraz pragniemy Państwa również zaprosić na konferencję TRANSVALOR INTERNATIONAL SIMULATION DAYS 2019, która odbędzie się w październiku tego roku na południu Francji, w Sophia Antipolis. Będą to 3 dni wypełnione bardzo ciekawymi prezentacjami i spotkaniami skoncentrowanymi wokół wykorzystania programów do symulacji w technologiach wytwarzania metali. Warto tam być!