Ikona datum 05.09.2017    

Rozwój oprogramowania to trudny proces – kiedy zostaje udostępniona nowa wersja oprogramowania mamy ochotę usiąść odpocząć i cieszyć się osiągniętymi rezultatami. Tymczasem, aby nadążyć za oczekiwaniami klientów nie można ustawać w pracy. Tym właśnie kieruje się TRANSVALOR publikując poprawki oraz aktualizacje oprogramowania. Miło nam poinformować, że w lipcu br. została wydana najnowsza wersja oprogramowania FORGE NxT, oznaczona symbolem 2.1.


FORGE NxT 2.1 – czego oczekiwać?

Praca nad nową wersją oprogramowania FORGE skupiła się na uzupełnieniu możliwości oprogramowania o funkcje związane z symulacjami 2D. Symulowanie procesów wytwarzania wyrobów osiowosymetrycznych w dwóch wymiarach pozwala znacząco skrócić czas symulacji. Oczywiście jest możliwe przechodzenie pomiędzy symulacjami 2D i 3D w kolejnych operacjach technologicznych. Przejście z formatu 2D do 3D jest możliwe dosłownie „jednym kliknięciem”. 


Pełna sekwencja procesu kucia w symulacji 2D.

FORGE NxT już od dawna daje możliwość symulacji procesów walcowania pierścieni. Ze względu na dynamiczny rozwój tej technologii, konieczne jest również dostosowanie możliwości oprogramowania do zmieniających się wymagań technologicznych. Do aktualizacji FORGE NxT 2.1 została wprowadzona możliwość symulacji wytwarzania elementów nie osiowosymetrycznych w procesie walcowania pierścieni. Rozszerzono również możliwość symulacji kinematyki ruchu walców stożkowych oraz analizy sił i naprężeń dla narzędzi obrotowych.


Praca z programem w wersji FORGE NxT 2.1

Szczególnie istotnym aspektem zmian wprowadzanych do oprogramowania jest łatwość i intuicyjność użytkowania. Zapewnia to nowy interfejs użytkownika, który został zaprezentowany wraz z premierą FORGE NxT. Obecna wersja oprogramowana rozszerza te możliwości m.in. o funkcje dostosowania legendy, prezentowanej dla danego parametru procesu, do potrzeb użytkownika oraz szczególnie przydatną w symulacjach procesów walcowania funkcję prezentacji kierunku obrotu narzędzia na etapie przygotowania symulacji.


Mała zmiana, ale jakże przydatna – strzałka pomaga zweryfikować kinematykę ruchu narzędzi.

Współpraca z oprogramowaniem CADdoctor

TRANSVALOR rozpoczął współpracę z firmą ELYSIUM na przełomie roku, a już pół roku później możemy zaprezentować Państwu jej efekt. Jest nią CADdoctor TRANSVALOR EDITION – oprogramowanie, które ma poprawić i usprawnić proces przygotowania geometrii 3D na potrzeby symulacji. Dzięki niemu użytkownicy nie będą musieli tracić czasu na czasochłonny eksport plików graficznych do formatu STL czy STEP – program obsługuje natywne formaty programów CAD. CADdoctor posłuży również pomocą przy naprawie ewentualnych błędów w plikach oraz pozwoli na uproszczenie geometrii w mniej istotnych obszarach. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, na którego szersze omówienie zaprosimy Państwa już wkrótce.


FORGE NxT 2.1 gotowy do pobrania

Wszystkie te zmiany są już dostępne dla wszystkich użytkowników oprogramowania FORGE oraz wszystkich zainteresowanych jego zakupem. Aby pobrać wersję instalacyjną programu należy przejść na poniższą stronę i kliknąć odpowiedni link.

Ze względów bezpieczeństwa, możliwość pobierania została zabezpieczona hasłem. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy w celu przekazania, niezbędnych do pobrania, danych.