Ikona datum 28.09.2016    

W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja MetalForming 2016. Zgodnie z tradycją, co 4 lata odbywa się ona w Krakowie i właśnie tam, w budynkach Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki spotkali się uczestnicy konferencji.

Do Krakowa przyjechało prawie 190 uczestników reprezentujących instytucji naukowe oraz przemysłowe niemal z całego świata. W trakcie konferencji wygłoszono 146 prezentacji dotyczących najnowszych trendów w dziedzinie procesów obróbki plastycznej metali oraz metaloznawstwa. Patrząc na zestawie tematów, które dominowały w trakcie konferencji, trudno nie zauważyć, że obecnie najwięcej dzieje się w obszarze modelowania i symulacji procesów technologicznych oraz właściwości i mikrostruktury materiału.

MetalForming2016

Idealnie w ten trend wpisywał się referat wygłoszony przez dr Richarda Ducloux pt. Advanced Solutions for Virtual Process Modelling Apllication to Steel Ingot Manufacturing from Casting to Open-die Forging. Poruszane w nim był tematy związane z symulacją całego łańcucha produkcji stali poczynając od procesu odlewania, a kończąc na właściwościach i strukturze materiału po procesie kucia swobodnego. Zawarte w prezentacji analizy numerycznej były oparte o obliczenia prowadzone w programach THERCAST – dla procesu odlewania – oraz FORGE NxT – dla procesu kucia. Prezentacja spotkała się, z dużym zainteresowaniem uczestników podobnie jak nasze stoisko, na którym można było spotkać dr Zdzisławem Cygankiem, naszym konsultantem na rynku polskim.

Oczywiście na konferencji nie mogło również zabraknąć wielu ciekawych rozmów i spotkań. Szczególną okazją do nich była uroczysta kolacja, na którą organizatorzy zaprosili uczestników do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Uczestnicy byli zachwyceni miejscem oraz atmosferą panującą w tej części krakowskiego Kazimierza. Kolacja trwała do późnych godzin nocnych…

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Dziękujemy wszystkim osobom, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać o wykorzystaniu naszego oprogramowania w ich badaniach oraz produkcji. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. A tych, którzy nie mieli okazji przyjechać do Krakowa, zapraszamy na kolejną konferencję, która odbędzie się w roku 2018 na uniwersytecie Toyohashi w Japonii. Do zobaczenia!!