Ikona datum 20.06.2016    

W zeszłym tygodniu cały zespół firmy KC96 miał możliwość uczestniczenia w dorocznej konferencji FORGE USER MEETING. Konferencja ta jest organizowana przez firmę TRANSVALOR, by środowisko użytkowników FORGE’a mogło się lepiej poznać i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wśród ponad 100 osób uczestniczących w konferencji znaleźli zarówno twórcy oprogramowania, dystrybutorzy, pracownicy instytucji naukowych jak i inżynierowie i technolodzy używający oprogramowania w swojej codziennej pracy.

Program konferencji FORGE USER MEETING to dwa dni pełne interesujących referatów związanych z różnymi aspektami dotyczącymi oprogramowania. Uczestnicy mogli zapoznać się m.in. z nowościami, jakie zostaną wprowadzone w najnowszej wersji oprogramowania FORGE NxT oznaczonej symbolem 2.0, której możemy się spodziewać pod koniec roku 2016. Osoby odpowiedzialne za rozwój oprogramowania przedstawiły również, czego możemy się spodziewać w kolejnych latach.


Z dużym zainteresowaniem spotkały się prezentacje przygotowane przez użytkowników oprogramowania. Poruszano w nich użytkowe aspekty oprogramowania oraz sposoby jego wykorzystania w projektowaniu nowych wyrobów oraz optymalizacji już stosowanych procesów technologicznych. Vimi Fasteners – producent elementów złącznych, w ciągu dwóch lat od wdrożenia oprogramowania rozwiązał wiele ze swoich problemów produkcyjnych oraz wprowadził do produkcji nowy typ śrub ze stopów tytanu, skracając okres przygotowania produkcji o 2 miesiące. Z kolei Safrane Airplanes we współpracy z Transvalor rozwija technologię walcowania pierścieni, ze szczególnym uwzględnieniem nowych materiałów dla lotnictwa.

Wartym odnotowania była również możliwość skorzystania z jednego z kilku stanowisk testowych, na których zainstalowano oprogramowanie FORGE oraz porad doświadczonych pracowników zespołu wsparcia Transvalor S.A. Rzeczywiście w trakcie każdej z zaplanowanych, w trakcie konferencji, przerw nie mogli oni narzekać na brak pracy.

Niewątpliwym punktem kulminacyjnym dwudniowej konferencji FORGE USER MEETING była uroczysta kolacja, kończąca pierwszy dzień spotkania. Uczestnicy zostali zaproszeni do uroczego miasta Antibes, gdzie w restauracji położonej na jednej z plaż, mogli chłonąć piękno i atmosferę Lazurowego Wybrzeża. Wspaniała kolacja trwała do późnych godzin nocnych, przy akompaniamencie muzyki i przyjacielskich rozmów, niekoniecznie związanych z obróbką plastyczną.

Na zakończenie konferencji Emanuel Chenot, dyrektor zarządzający firmy Transvalor, zaprosił na kolejne spotkanie, które odbędzie się już za rok. A ma to być konferencja szczególna, ze specjalną niespodzianką dla uczestników! Zatem pora zarezerwować już rezerwować sobie początek czerwca 2017 roku na kolejne FORGE USER Meeting.